Ajans Gebze

SON DAKİKA

CHP iktidarında Gebze’yi birlikte yöneteceğiz
CHP iktidarında Gebze’yi birlikte yöneteceğiz
13:43
20 Haziran 2021

Yapıcı tavrı ve Gebze’nin hızlı hizmet alması yönünde ki tutumu ile taktir toplayan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, “ilk günden itibaren Gebze’yi birlikte yönetmekten söz ediyoruz. Ortak akılla Gebze çok daha güzel hizmetler alır düşüncesindeyiz ama AKP iktidarında bu mümkün olmuyor. İnşallah CHP iktidarında Gebze’yi birlikte yöneteceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin devrimci kanadından gelen, dik duruşu ile tanınan Gökhan Orhan, İlçe Başkanı olduktan sonra da Gebze adına devrim niteliğinde bir duruş sergiliyor. Orhan, İlçe Bakanlığı döneminde ana muhalefet partisinin çalışmalarını ve duruşunu Ajans Gebze’ye anlattı.

BAŞKAN OLDUK, PANDEMİ İLE TANIŞTIK

Gökhan Orhan pandemi dönemini, Gebze Belediyesi’nin çalışmalarını, CHP’nin hedeflerini ve Gebze için düşündüğü çalışma yöntemini anlattı. İşte farklı başlıklarla Gökhan Orhan’ın hedef ve düşünceleri; “Ocak 2020’de İlçe Başkanı seçildik. Ekip arkadaşlarımızla birlikte, CHP olarak çalışma planı oluştururken, parti içerisinde seçimlerimiz oldu. İl Yönetimi, İlçe Teşkilatları, Büyük Kurultay derken, henüz seçimleri bile tamamlayamadan pandemi ile tanıştık. Dünyayı etkisi altına alan pandemi, bizimde çalışmalarımızı, planlarımızı alt üst etti. Pandemi koşulları altında yeni bir çalışma modeli oluşturduk. Önceliğimiz onlain ve iletişim araçları ile çalışma yapmak oldu ama tüm olumsuz koşullara rağmen sürekli de sahada olduk.

OLMAMIZ GEREKEN HER YERDE OLMAYA ÖZEN GÖSTERDİK

Salgın hızla yayılırken, hastalığın ağır etkileri, ölümlerin gelmesi bazı tedbirleri zorunlu kıldı. Bu süreçte iktidarın ciddi eksiklikleri, yanlışları oldu. Bir maske dağıtımı bile organize edilemedi. Biz CHP olarak, sürekli halkın içinde olduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı dinledik, vatandaşlarımıza maske taşıdık. CHP olarak, hiçbir şekilde ne pandemiyi ne de başka etkenleri mazeret olarak gösterip, görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmedik. Bulunmamız gereken her yerde olmaya özen gösterdik. Sahada gördüğümüz tüm olumsuzlukları aşmaya çalışırken, kendi imkanlarımızla üstesinden gelemediğimiz sorunları da yetkili kurumlarca çözmenin yollarını aradık.

GEBZE’Yİ BİRLİKTE YÖNETELİM İSTEDİK

İlçe yönetimi olarak, Gebze’yi birlikte yönetme arzusunda olduk. Gebze Belediye Meclisi’nde ki tutumumuz da böyle oldu, İlçe Yönetimi olarak, belediye yönetimi ile görüşmelerimizde de bunu dile getirdik. Bu konuda son derece samimi olduğumuzu da her platformda ortaya koyduk. Gebze için olumlu olduğunu düşündüğümüz her projeyi destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Bu kente hizmet olarak önemli projeler yapılırken, muhalefete de sorulsun, bu kentin Gebzespor, Ticaret Odası, Mimarlar ve Mühendisler Odası gibi değerli STK’ları var, bu STK’lara da sorulsun istedik. Gebze için olumlu bulduğumuz projeleri kendimize saklamadık, bunları paylaştık. Bugün Gebze’ye bir Millet Bahçesi yapılırken, Hünkar Çayırı’nda düzenleme yapılırken, trafik sorunu masaya yatırılırken, tapu sorunu, sosyal ve sportif sorunlar Gebze’nin tüm paydaşlarına sorularak hayata geçiriliyor olsa Gebze’nin bunda kaybı değil, kazancı olur.

İKTİDARIN DA ÇIKARINA OLUR

Gebze’yi tüm paydaşlarla birlikte yönetmek, birlikte çalışma olanağı yaratmak, iktidar partisinin de yararına olur. Belediye yönetimi bu tutum içinde olsa kaybetmez, kazanır. Siz Gebzelilerden uzak planlama yaparsanız, Millet Bahçesi’nde galericiler sitesi olur, Hünkar Çayırı’nda, Eskihisar’da eksik çalışmalar yaparsınız. CHP iktidarında göreceksiniz ki, Gebze’yi hep birlikte yöneteceğiz. Bugün, Belediye Başkanı, Hünkar’ı anarken, muhalefet partilerini de davet etse, yada başka bir etkinlikte muhalefet partilerini yok saymayıp, birlikte poz verse hiçbir şey kaybetmez. Biz CHP yönetimi olarak davet edildiğimiz her etkinliğe katılıp, olumlu bulduğumuz yanları dile getirip, yanlış bulduğumuz yerleri de eleştiriyoruz. Ama ısrarla davet edildiğimiz her programda yerimizi alıyoruz.

KAVGA ORTAMININ GEBZE’YE YARARI OLMAZ

Bizim tüm iyi niyetimiz ve olumlu çabalarımıza rağmen iktidar kanadında, özellikle bazı meclis üyelerinin, bizi provoke eden, kavga zemini oluşturan tutumları oluyor. Biz kavgaların, gerilimin Gebze’ye hiçbir şey kazandırmayacağı düşüncesindeyiz, bu nedenle özellikle sorunları tırmandırmamaya çalışıyoruz. Ancak, Gebze’nin menfaatine olan, Gebze’de insanlar arasında ayrıştırma yaratacak, birilerini korurken, birilerinin hakkını gasp edecek tutumlar olduğunda da sesimizi yükseltmesini biliyoruz, bu tür durumlara da asla sessiz kalamayız. Biz belediye yönetiminin de hızlı hizmet üretmesi ve çalışması için imkan yaratmayı isteriz ama Gebze’nin menfaatine olmayan her projeye de şerhimizi koyarak, mahkeme yolunu da tercih ederiz.

YENİ BİR VİZYON YENİ BİR YÖNTEM

CHP Gebze olarak, parti çalışmalarına dinamik bir şekilde sürdürüyoruz. Pandemi koşulları malum bu süreçte kendimize bir prensip belirledik, her gün mutlaka 20 partilimizi, 20 Gebzeliyi arayarak, halını-hatırını sorup, derdini dinliyoruz. İnşallah sağlıklı koşullara kısa sürede ulaşırız. Bu süreçte de Gebze CHP olarak, yeni bir vizyon, yeni bir çalışma yöntemi ile Gebzelilerle buluşacağız. Özel günlerimizi coşkulu kalabalıklarla kutlayamadık. Milli ve dini bayramlarımız, mücadelemizin kahramanları, şehitlerimiz, planladığımız hiçbir etkinliği pandemiden dolayı hayata geçiremedik. Oysa CHP Gebze olarak bu anlamda çok ciddi eğitim çalışmaları, sanatsal, kültürel ve sportif anlamda etkinlikler planlıyorduk. Partimizin emektar isimleri, ömrünü partimize hizmetle geçirmiş büyüklerimizle, genç kardeşlerimizi de içine alacak ciddi çalışmaları hayata geçirmek için pandeminin bir an önce sona ermesini bekliyoruz”

Gökhan Orhan Kimdir?

1988 Gebze’de Dünyaya gelen Gökhan Orhan, aslen Kars doğumludur. İlk, orta, lise ve lisans eğitimini Gebze’de tamamladı, Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik bölümü mezunu olan Orhan, CHP ile de çocuk yaşta tanışmış. Aileden CHP’li olan Orhan, henüz 22 yaşında iken CHP Gençlik Kolları’nda görev almış, 2011 yılında Gebze Gençlik Kolları Başkanı olmuş, 2014 Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı olurken, Kurultay Delegesi de seçilmiş. 19 Ocak 2020’de Gebze İlçe Başkanı olan Gökhan Orhan, aynı zamanda partisinin MYK üyesidir. Cansu Orhan ile evli olan Gökhan Orhan, Özgür Ulaş ve Mahir İnanç’ın da babasıdır.

 

 

 

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum