Ajans Gebze

SON DAKİKA

Demokrasi ve Hukuk’u geri getiremezsek, ekonomiyi de düzeltemeyiz
Demokrasi ve Hukuk’u geri getiremezsek, ekonomiyi de düzeltemeyiz
17:42
8 Kasım 2020

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanvekili Orhan Sarısipahioğlu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cem Avşar’ın konuşmalarının ardından DEVA Partisi Gebze İlçe Kongresi’nde Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün partililere hitap etti.

RAHATSIZLIKLARIMIZI YÜKSEK SESLE SÖYLEYEBİLMEK İÇİN DEVA VAR

Eski Milletvekili ve eski Bakan Nihat Ergün, demokrasi ve hukuk vurgusu yaptı. Ergün konuşmasında şunları dile getirdi; “Siyasi partiler ihtiyaç üzerine ortaya çıkar. DEVA’da Türk siyasetinde bir zorunluluk, acil bir ihtiyaç olduğu için doğdu. Uzun süre parlamento da görev aldık. Ülke’de ki kötü gidişi görüp, arkadaşlarımızı çok uyardık. Ama bu uyarılarımızı, biz bize iken yaptık. Sesimizi duyurmadan yaptık. Bir süre sonra gördük ki, bu uyarıları yüksek sesle söylemek gerekiyor. DEVA bunun için kuruldu. Siyaset, özgürlükleri, barışı, demokrasiyi, ahlakı, hukuku tahsis etmek için yapılmalı. Ancak bugün görüyoruz ki, siyaset hukuksuzluk, ayrıştırma, ötekileştirme üretiyor. Bu anlayışla bir yere varamıyoz. Buna dur demek gerekir.

SLOGAN GÜZEL AMA İCRAAT ÖYLE DEĞİL

31 Mart seçimlerinde ‘gönül belediyeciliği’ diye bir sloganı vardı, mevcut iktidarın. Gönül Belediyeciliği güzel söylem ama bakıyorsunuz, kırmadın gönül bırakmadılar. Herkesle kavgalılar, ötekileştiren, ayrıştıran dil kullanıyorlar, bu nasıl gönül belediyeciliği. Cumhurbaşkanı, aynı zamanda parti başkanı, bu Anayasaya aykırı bir durum. Cumhurbaşkanı partiye üye olabilir ama parti yöneticisi olamaz. Belediye başkanları da öyle, parti üyesidir ama parti yöneticisi olamaz. Meclis Başkanı gitti meclis başkanı kimliği ile İstanbul’da aday oldu. İstanbul’da kendisine gerekli cevabı verdi, hem de iki kere. Gönül Belediyeciliği’nde tevazudan söz ediyorlar ama belediye başkanı adayına ‘sen kimsin..kimsin sen, kıytırık bir İlçe belediye başkanı, İstanbul’u mu yöneteceksin’ dediler. Ankara için aynı dil, ‘sen kimsin, bizim adayımız yerel yönetimleri bilen, büyükşehir yönetmiş’ dediler. Sonuç ortada. Böyle de olmak zorunda. Tevazuyu, gönül almayı sözde değil, özde yapmak önemli. Halk bunu görüyor.

BEYİN GÖÇÜNÜ TERSİNE ÇEVİRMELİYİZ

Bir Ülke’de hukuksuzluk, adaletsizlik, kavgacı, ayrıştıran bir anlayış olursa, O Ülke’de ekonomiyi de düzeltmek mümkün değil. Özgürlüklerin, demokrasinin olmadığı, korku imparatorluğunun olduğu yerde nitelikli insanlar barınmıyor. Türkiye patinaj yapıyor ve sürekli geriliyor. Biz Bakanlıktan ayrıldığımız dönemde, dolar 2 liraydı, şimdi 8.5 lira. İnsanları korku ile yönetemezsiniz. Benim partim, benim ailem anlayışıyla Türkiye yönetilmez, yönetirseniz böyle olur. Yeni teknolojik ürünler geliştirip, Ülkemizi kalkındıracak gençlerimiz, burada kalmak istemiyor. Siz bu gençlerin başına liyakatsız, ehliyetsiz insanları getirirseniz, bu insanları burada tutamazsınız. Bizim öncelikli olarak hukuku, özgürlükleri, demokrasiyi geri getirmemiz gerekir. Bunu sağlarsak o gençlerimizi de geri getiririz. O zaman ekonomimizi de düzeltebiliriz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum