Ajans Gebze

SON DAKİKA

Dilovası gelişiyor, güzelleşiyor
Dilovası gelişiyor, güzelleşiyor
12:46
20 Haziran 2021

AK Parti Dilovası Kurucu Başkanı, 20 yıllık aktif siyasi hayatının tamamında AK Parti’ye hizmet etmiş, Ak kadrolarda yer almış bir isim İlhan Yıldırım. Iğdır nüfusuna kayıtlı İlhan Yıldırım, çocuk yaşta geldiği Dilovası’na gönül vermiş, Dilovalı olmuş bir isim.

BİZ DAVA ADAMIYIZ

AK Parti Dilovası Kurucu  İlçe Başkanı olan İlhan Yıldırım, bir süre ilde görev yaptıktan sonra yeniden Dilovası İlçe Başkanı oldu. Yıldırım o süreci şöyle anlatıyor; “Biz bu davaya gönül verenlerdeniz. Genç yaşımızda daha yola ilk çıktığında Recep Tayyip Erdoğan’a inanmış, davasını, davamız bilmişiz. Bizim için mevki makamların bir önemi yok, önemli olan tek şey davamıza, liderimize hizmet etmektir. Siyasette bunlar doğaldır, bazen beklemeniz, bazen dışında kalmanız, bazen en üst noktada görev almanız gerekebilir. Biz her zaman partimizin ve davamızın hizmetinde olduk. Kurucu İlçe Başkanlığı sonrası ilde görev yaptık, sonra tekrar İlçe Başkanı olduk, bu süreçlerin tamamı doğal, normal süreçler.”

DİLOVASI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

“Ben Dilovalıyım ve 20 yıldır Dilovası’nda siyaset yapıyorum, İlçeme yapılan her hizmet değerlidir. Ama açık söylüyorum son iki yılda Dilovası’nı cehresini değiştirecek, büyük yatırımlar yapılıyor.” diyen Yıldırım; “Kömürcüler OSB’nin kaldırılması, Bilişim Vadisi, Osmangazi Köprüsü, Millet Bahçesi, yeni ve modern sosyal donatı alanları, havuz, spor tesisleri ve yakında yapımına başlanacak Toplu Konut Projesi ile Dilovası’nın çehresi değişiyor. Ben ilçe başkanı olarak bu değişim ve gelişmeden büyük gurur ve mutluluk yaşıyorum. Ve Dilovası’nın böylesi dev yatırımları, hizmetleri Merkezi Hükümet, Büyükşehir ya da İlçe Belediyemiz eliyle almış olması bizim açımızdan fark etmiyor. Yapılan her hizmet bizim için gurur verici.” değerlendirmesini yaptı.

20 YILLIK HİZMETİN AVANTAJLARI OLUYOR

Yeniden İlçe Başkanı olduktan sonra Dilovası’nın İl Yönetimlerinde daha çok kişiyle temsil edilmesini, temsil noktasında öne çıkmasını sağlayan İlhan Yıldırım, “Kurulduğu günden itibaren AK Parti saflarında olmanın, Dilovası Kurucu Başkanı olmanın avantajları var elbet. İl Başkanımız, eski Belediye Başkanımız ve abimiz, milletvekillerimiz, MKYK Üyemiz, Genel Merkez Yöneticilerimiz. Birçoğu ile geçmişe dayanan hukukumuz var. Bunun faydaları oluyor elbette. Gerek Büyükşehir cephesinde, gerek Ankara’da olsun, geçmişten gelen ilişkilerin ve iletişimlerin ilçemizin hizmet alması noktasında avantajlarını yaşıyoruz.” dedi.

BİZ ETİK DEĞERLERE ÖNEM VERİRİZ

Dilovası’nın kendi doğruları ve kendi gerçekleri olduğunun altını çizen Yıldırım; “Çocukluğumun geçtiği, 20 yıl aktif siyaset yaptığım Dilovası’nda hemen herkesi tanırım. Abartısız söylüyorum, her aileyi, her insanımızı bilirim ve tanırım. Dilovası özel ve kendi içinde güzellikleri olan bir yerdir. Biz Dilovası’nda hizmet ederken, belediye yardımları, hükümetin destekleri konusunda asla partizan davranmadık. Belediyemiz, Kaymakamlığımız demiyorum, parti olarak biz de her daim etik değerlere önem verdik. Parti olarak iş insanımız, partililerimizin verdiği yardımları dağıtırken, kimin ihtiyacı varsa onun kapısını çaldık. Ve bu yardımların hiçbirisinde belediye imkanlarını kullanmadık. Bizim için etik değerler önemli ve biz bundan asla taviz veremeyiz.” şeklinde konuştu.

ALLAH’I VAR ÇOK ÇALIŞIYOR

Dilovası’nda ismi ‘atom karıncaya’ çıkan Belediye Başkanı Hamza Şayir ile ilgili düşüncelerini paylaşırken yüzünde bir gülümseme olan İlhan Yıldırım; “Hamza Şayir benim dostumdur. Uzun yıllara dayanan ilişkimiz, dostluğumuz var. Kendisini, kalbini çok iyi bilirim. Kendine has bir yapısı vardır. Sabah beşte, gece 12 de, öğlen, akşam hiç fark etmez bir bakmışsınız sahada. Belediye’nin nerede hizmeti varsa, Hamza Şayir her an oradan çıkabilir. Atom karınca mı bilmem ama Allah’ı var çok çalışıyor. Ben böyle çalışkan siyasetçi değil, insan görmedim. İlçe Başkanı olduktan sonra Ankara’ya, Büyükşehir’e bir çok kez birlikte gittik. Oralarda da öyle sakin değildir, istediğini alacak, almalı, almadan bırakmaz. Dilovası için büyük bir şans.”

BİZİ DE GURURLANDIRIYOR

Hamza Şayir’in çalışkanlığının ve yaptığı başarılı işlerin kendilerini de gururlandırdığını belirten Yıldırım; “Şimdi Dilovası’nda her haneye gıda yardımı gidiyorsa, İlçemizde ki her öğrencimiz bilgisayar tablet alabiliyorsa, öğrencilerimize burs, kırtasiye katkısı veriliyorsa bunlar bizim içinde gurur vesilesi. Dilovası’nda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Millet Bahçesi, sosyal donatı alanları yapılıyor. Dilovası’nda beyaz yakalıların da kalmasını sağlayacak Toplu Konut Projesi var. İlçemizin değişip, gelişip, güzelleştiğini görmek, bizim çalışma azmimizi arttırıyor, en büyük motivasyon oluyor.” diyerek yapılan çalışmaları ve yardımları anlattı.

TAHİR HOCA HEPİMİZ İÇİN ŞANS

Pandemi şartları, pandeminin ekonomiye verdiği zararlar, insanlık zorlu bir süreçten geçerken, Kocaeli’nin çalışkan yöneticilerle bu süreçten en az etkilendiğini ifade eden İlhan Yıldırım, “İlçe Belediye Başkanımızın yanı sıra hepimiz için büyük şans olan, çalışkan, başarılı, saygın bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Doç. Dr. Tahir Büyükakın Başkanımız, belediye başkanlığının yanı sıra bilgi birikimi ile hepimiz için aynı zamanda bir yol göstericidir. Çalışkanlığı, özverisi ve iyi niyetli yaklaşımları ile Tahir Büyükakın, Kocaeli’de siyaset yapan AK Partili kadrolar ve Kocaeli için büyük şanstır.” Dedi.

SAĞLIKLI GÜNLER YAKINDIR İNŞALLAH

Yıldırım, pandemi süreci ve sonrasına ilişkinde iyi dileklerini paylaştı; “İnsanlık salgın hastalıkla birlikte büyük bir sınav verdi ve vermekte. İnşallah, tez zamanda bu hastalık sona erer ve yeniden sevdiklerimizle kucaklaştığımız, mutluluklarımızı paylaştığımız bayramlarımız olur. Hastalığın tamamen ortadan kalkacağı güne kadar sabırla hareket edip, maske-mesafe ve temizlik kurallarına uyarak yaşamak zorundayız. Bir süre daha kısıtlamalar ve kurallarla yaşayacağız, inşallah bu süre çok kısa olur. Sağlıklı ve huzurlu günlerimiz yakındır inşallah.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum