Ajans Gebze

SON DAKİKA

Farabi’de ki yolsuzluklara sessiz kalmayacağız!..
Farabi’de ki yolsuzluklara sessiz kalmayacağız!..
16:45
8 Aralık 2020

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde usulsüz uygulamalarına bir yenisinin eklendiğini belirterek,  Evde Sağlık Hizmetleri çalışanlarına da yapılanlara da sessiz kalmayacaklarını kaydetti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, Darıca İlçe Temsilci Osman Ayas, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Zafer Kurt, İş Yeri Temsilcisi Hasan Çalık ile Birlikte, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Evde Bakım Hizmetlerinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Sendika olarak sağlık çalışanlarımızın hak ve hukuklarını savunmaktan asla geri durmayız. Pandemi ile birlikte insan üstü gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza televizyon ekranlarından ve sosyal medyadan el üstünde tuttuklarını ifade edenler, sadece insanları kandırıyorlar. Takdir edeceklerine personel görev tanımlarında bulunmayan işleri de pandemiyi bahane ederek yaptırmaya çalışıyorlar. Böyle bir şey olmaz. Sağlık çalışanları çalışmayız demiyorlar. Çalışırız ama görev ve sorumluluklarımız dahilinde çalışmayı istiyorlar. Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanemizde geçtiğimiz haftalarda anestezi teknisyenlerimizi görev ve sorumluluk alanları dışında yoğun bakım ünitesine görevlendirmek istediler. Halbuki bu arkadaşlarımızın branşları gereği burada yapabilecekleri bir şey olmadığı gibi, aksine hastalarında sağlıklarını tehlikeye atacakları korkusuyla itiraz ettiler. İdare yaptığı usulsüzlükten geri adım atmamak için ikinci kez bu arkadaşlarımızı bu seferde Gebze Fatih Hastanesine görevlendirmek istediler. Bu konuda hukuki girişimlerimizi yaptık

Darıca’da iş bilmez yöneticilerin uygulamaları maalesef her geçen gün bir yenisi eklenmekte. Anestezi teknisyeni arkadaşlarımız için hukuki girişimleri başlatırken, şimdi de evde sağlık hizmetleri birimimizde yine usulsüz bir uygulamaya imza atılmıştır. Bu arkadaşlarımız evinde sağlık hizmetlerini bekleyen vatandaşlarımız için son derece önemli hizmetler yapmaktadır

Arkadaşlarımızın bazılarına da aba altında sopa gösteren müdürleri de uyarıyoruz. Orası babanızın işyeri değil, devletin bir makamıdır. Bu konuda her türlü girişimi yapacağımızı buradan belirtiyorum. Bu konu da Kocaeli Valiliğimizi, İl Sağlık  Müdürlüğümüzü de uyarıyoruz. Bu iş bilmez yöneticiler nedeniyle yürüyen bir sistemi de böylesi bir dönemde alt üst edecekler. Bu konuda her türlü girişimi yapacağımızı ve hiçbir arkadaşımızı mağdur edilmemesi içinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekten çekinmeyeceğimizi de belirtmek isterim.”

41 kocaeli

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum