Ajans Gebze

SON DAKİKA

Gebze’ye hizmeti oy birliği ile yapalım istiyoruz
Gebze’ye hizmeti oy birliği ile yapalım istiyoruz
14:29
19 Haziran 2021

Gebze Belediyesi’nin AK Partili genç meclis üyesi Mehmet Dinç, Gebze Belediyesi’nin iki yılda Gebze adına büyük hizmetlere adını yazdırdığını belirterek, özellikle pandemi sürecinde büyük özveriyle çalışma yapıldığını dile getirdi.

Dinç Gebze Belediyesi meclislerinde Belediye Başkanı ve AK Parti grubunun tüm maddelerin oy birliği ile geçmesi için uğraş verdiklerini belirterek, “biz muhalefete her maddeyle ilgili söz hakkı verip, komisyonlarda önerilerini ciddiye alıyoruz. İsteğimiz Gebze’ye hizmeti tüm siyasi partilerin onayı ile yapmak ama muhalefet her seferinde çözüm önermek, çözüme katkı sunmak yerine, itiraz etmeyi tercih ediyor” dedi.

 

Mehmet Dinç kimdir?

Aslen Trabzon kökenli, 1985 Gebze doğumluyum, evli ve 3 çocuk babasıyım. Yıldız Teknik Üniversitesi inşaat ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdim. Daha sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi yapı deprem yüksek lisans,  Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitimimi tamamladım. İş güvenliği uzmanlığı ve spk lisanslı gayrimenkul değerleme alanlarında uzmanlıklarımı tamamladım. 45 yıldır gebzede ticaret yapan bir ailenin ferdi olarak ilçemizde inşaat ve geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstermektediyim.

AK Parti gençlik kollarında  görev yaptım, genç MÜSİAD Gebze yönetim kurulu üyeliği yaptım Gebze Trabzonlular derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Büyüklerimizin takdiriyle AK Parti Gebze Belediyesi Meclis üyesi seçildik.

Gebze Belediyesi Meclis Üyesi olarak iki yılı geride bıraktınız, 2 yılda Gebze Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden söz edermisiniz?

Mehmet Dinç; Göreve geldiğimiz günden beri elimizden geldiğince Gebze halkına hizmet etmek için çalışıyoruz. En büyük sorunlarımızdan biri olan Yavuzselim ve Hürriyet Mahallesi tapu sorunu çok şükür çözdük.  Çok uzun süredir heyecanla beklenen sarı cami projesi hayata geçti, fatih otağı projesi son sürat devam ediyor, yine aynı şekilde ilçe sağlık merkezinin bulunduğu yerde bölgeye değer katacak yeni projenin hayata geçmesine az kaldı. Genç kardeşlerimiz için kaykay ve paten pisti tamamlanmak üzere. Eski adliye binasının inşaatı bitmek üzere ve bu binada gençlik merkezi olarak gençlerimize hizmet edecek. Bunun gibi birçok proje çalışmaları devam etmektedir.

Pandemi süreci de dahil belediyenin yardımlar ve pandemi ile mücadelesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Neler yapıldı?

Mehmet Dinç; Pandemi süreci; dünyayı  ve ülkemizi etkisi altına alan çok büyük bir olaydır. Bu süreçte gerek devletimiz gerek de Gebze belediyemiz halkımız için gerek sosyal yardımlarla, nakdi destek olarak halkımızn yanında durdu. Diğer yandan ilçe sağlık müdürlüğü ve Fatih devlet hastanesi  başta olmak üzere sağlık merkezlerine lojistik ve ekipman desteklerinde bulunuldu. Canına dişine takarak çalışan sağlık personelimizin yükünü elimizden geldiğince azaltmaya çalıştık. Tabi  salgın süreci uzadıkça insanlar üzerinde etkisi de arttı. En kısa zamanda halkımızın tamamının aşılanarak bu sıkıntıdan  kurtulması en büyük dileğimizdir. Gebze belediyesi olarak salgın geçene kadar halkımızın her derdine ilaç olmaya devam edeceğiz.

Gebze’nin en önemli sorunu sizce nedir, çözüm için ne gibi çalışmalar yapılıyor, neler yapılmalı?

Mehmet Dinç; Gebzemizin en büyük sorunlarından biri Organize sanayi bölgesine geçiş yani kuzey ve güney arasındaki bağlantı yollarının az olmasıydı. Bu gölgede yapılan köprü ve bağlantı yolları ile bu sorun çözüldü. Bir diğer sorunumuz şehir içi trafiğinin yoğunluğu;  şehir içindeki trafik, ulaşım master planının hayata geçmesiyle en yakın zamanda çözülecek. Köylerimizde yaşanan planlama sıkıntısını çözmek için müdürlüklerimiz yoğun bir çaba içerisinde. Köylerimizdeki planlama ile ilgili sıkıntılar çözülmeye devam ediyor.

Gebze Belediye meclisinde huhalefet meclis üyelerinin tavırlarını nasıl değerlendiriyorsun?

Mehmet Dinç; Muhalefet meclis üyeleri; Belediye başkanımız Zinnur Büyükgöz başta olmak üzere Ak Parti meclis üyelerimizle birlikte, meclise gelen bütün maddeleri oy birliği ile geçirmek için çalışıyoruz. Buna rağmen diğer parti grupları muhalefet partisi olmanın gereğini yaparak ellerinden geldiğince mecliste önlerine gelen her maddeye itiraz edip reddetme gibi bir yol izliyorlar. Bunun en güzel örneğini önceki meclisimizde gördük, 100 milyon civarında bütçe fazlası veren bir mali tabloyu bile reddettiler. Meclise taşıdığımız ve Gebzenin sorunlarına çözüm getirmek için uğraştığımız birçok maddeyi eleştirip reddettiler ve mantıklı çözüm önerisi bile sunmadılar. Genel anlamdaki tavırları hep aynı hep eleştirip çözüm yolu söylememek.

Gençlik Spor Komisyonundasın, komisyon olarak çalışma sisteminiz nelerdir? Komisyonların çalışma yöntemleri hakkında bilgi verirmisiniz? Meclise içinde bulunduğunuz hangi önerileri getirmiştir?

Mehmet Dinç; Gençlik ve spor komisyonu olarak düzenli toplantılarımız yapıyoruz. Gebze gençliğine nasıl hizmet ederiz onun derdindeyiz. Komisyon olarak en önemli gündemimiz gençlik merkezi. Eğitim, sportif faaliyetler, müzik vb.  faaliyetlerin içinde bulunduğu projeyi tamamlayıp burayı en kısa sürede gebzeli genç kardeşlerimizin hizmetine açacağız.

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum