Ajans Gebze

SON DAKİKA

Gelecek Partisi’nin hedefi iktidar olmaktır
Gelecek Partisi’nin hedefi iktidar olmaktır
14:08
19 Haziran 2021

Gelecek Partisi Genel Merkez İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı Gebzeli Serap Çakır, Ahmet Davutoğlu’nun dürüst, bilgili, birikimli ve başarılı bir lider olduğunu belirterek, partilerinin hedefinin de iktidar olmak olduğunu söyledi.

Gebze’de geniş kesimler tarafından sevilen, özellikle kadınların rol model olarak gördüğü Serap Çakır ile siyaseti, Gebze’yi ve Gelecek Partisi’ni konuştuk.

Serap Çakır kimdir?

07 Ocak 1978 yılında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze'de tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü-Medya ve İletişim ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinde okudu.

Çakır, 2015-2017 yılları arasında Gebze Spor Kulüp Başkanvekilliği 2015-2016 yılları arasında Gebzespor Engelliler Spor Kulüp Başkanlığı görevini yürüttü. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan olimpiyatların (Special Olympics) turnuvalarının Gebze'de düzenlenmesini sağlayarak ev sahipliği yaparak ilçede bir ilki gerçekleştirdi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler düzenledi. Düzenlenen Bölgesel yarışmalarda yılın en başarılı iş kadını birincilik ödülü, yılın en iyi internet gazetesi ödülü ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Engellilere Destek özel ödülü aldı.

Serap Çakır, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Gebze Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak hatırı sayılır bir oy oranı ile seçimi başarıyla tamamladı.

Hangi partilerde siyaset yaptınız, neden Gelecek Partisi? Gelecek Partisi’ne giriş hikayeniz ve aldığınız görevler neler olmuştur?

Serap Çakır: İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubuydum. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Gebze adayı olarak çıkarıldım. Daha sonra bazı nedenlerden dolayı partiden ayrıldım. Seçimlere Bağımsız aday olarak katıldım. Seçimlerden sonra da bir süre siyasete ara verdim. Fakat bu arada sürekli hangi partiye geçecek, hangi partide siyasete devam edecek söylemleri ve partilerin ilgisi devam etti.

Siyasete devam edeceksem yeni bir partide bunun olacağının kararını vermiştim. Her açıdan yeni parti benim için iyi olacaktı. Birlikte çalışıp birlikte büyüyerek birbirimizi daha iyi benimseyeceğimizi düşündüm.

Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi ısrarla beni aralarında görmek istediler. Gebze ilçe teşkilatımızdan gelen teklif üzerine yaptığımız üç aylık görüşmeler sonucunda hem Genel Başkanımıza güvendiğim için hem de parti ideolojisi bana yakın olduğu için kabul ettim ve Gelecek Partisi ile yoluma devam ediyorum.

Partiye katıldığım süreçte ilk olarak Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Başkan Yardımcısı olarak görevime başladım. Kongreye kadar bu görevimi sürdürdükten sonra kongre sonrası Genel Merkez İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcılığı görevine getirildim ve hala bu görevimi sürdürmekteyim.

Genel Merkezinde görev yaptığınız Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu Serap Çakır’ın gözünden anlatacak olursanız, nasıl bir lider, nasıl bir insandır Sayın Davutoğlu?

Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, her şeyden önce çok iyi bir insan. Bugüne kadar halkın özlediği aradığı özelliklere sahip olan ülke kaynaklarını yemeyip yedirecek, giymeyip giydirecek tamamen halkı ve hakkı düşünerek hareket eden bir lider. Eğitimli bir ilim adamı, profesör olmasının yanı sıra halk adamıdır.

Partinizin hedeflerinden söz eder misiniz?

Partimizin öncelikli hedefi iktidar olmak. Temiz siyaset ilkemizle akraba eş-dost kayırmacılığı ve yolsuzluklara dur diyerek adaleti sağlamak. Liyakatli kadrolar oluşturmak. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi ile demokratik ve adil bir yönetimi sağlamak .Tarım, hayvancılığı canlandırarak üretimi artırmak ve kötü giden artık tıkanan ekonomiyi canlandıracak çalışmalar yapmak. Yolsuzlukları ortadan kaldırılacak, üretim sağlanarak halkın ekonomik olarak girdiği dar boğazdan çıkarılarak refah seviyesi yükseltilecek. EYT sorunu, KHKlılar, KYK borçları gibi sorunlar çözüme kavuşturulacak. Gençlerimizin karamsarlığını ortadan kaldıracak imkanlar sağlanacak. Kısacası her alanda sorunlar yaşanıyor ve ülkemizi girdiği bu çıkmazdan çıkaracak çalışmalar yaparak, halkımızı ekonomik sorunlardan kurtarmak iktidar olduktan sonra öncelikli ve tek hedefimiz.

Pandemi ile mücadelesi de dahil, Gebze Belediyesi’nin son iki yıldaki hizmetlerini değerlendirir misiniz?

Pandemiyle mücadelelerini ilk etapta takdir etmiştim. Fakat pandeminin iyice zirve yaptığı bu günlerde ilk zaman yapılan ilaçlama ve hijyen çalışmalarının yapılmadığını görüyoruz. Hizmet olarak da iki yıldır yol yapımından başka kayda değer bir çalışma maalesef görmedik.

Size göre Gebze’nin en büyük sorunu nedir? Sizin Gebze’nin sorununu çözmek adına yaptığınız bir planlama var mı?

Gebze’nin en önemli sorunu trafik, sosyal donatı alanlarının yetersizliği ve hava kirliliği. Bu üç sorun da artarak devam etmekte. Ben adaylık sürecimde projelerimi sunmuştum. Bundan sonraki süreçte de çıkaracağımız adayımız gerekli çalışmaları yaparak projeleriyle halkımızın karşısına çıkacaktır.

Gelecek Partisi’nin Gebze’de geldiği nokta nedir? Üye sayınız, partinize olan ilgi ve çalışma ekibinizin performansından söz eder misiniz?

Gelecek Partisi artık Gebze’de herkes tarafından tanındı ve bilindi. Çok olumlu tepkiler alıyorum. Halkımız yeni bir oluşum arayışındaydı ve partimize sıcak bakılıyor. Üye sayımız henüz gerektiği kadar değil. İlçe teşkilatımız da yönetim değişikliği yaşandı geçtiğimiz günlerde tekrar bir kongre süreci geçirildi. Bundan sonraki süreçte gerekli çalışmalar yapılabilecek.

Türk siyasetinin en büyük sorunu nedir? Gelecek Partisi öncelikli olarak neleri değiştirmeyi amaçlıyor?

Türk siyasetinin en büyük sorunu halkımız tarafından siyasetçilerin imajının kötü olarak tanınması ve bilinmesi. Biz adil yönetim anlayışımızla bu algıyı kırmak istiyoruz. İhtiyaç gidermek, kendini zenginleştirmek için değil vatana millete hizmet için siyaset yapılması gerektiği ve siyasetin zenginleşme aracı olarak kullanılmaması gerektiğini ,düzgün insanların siyaset yaptığı algısını yerleştirmek istiyoruz.

Ramazan Bayramı’na girerken, ramazan bayramı mesajınız ve Gebzelilere neler söylemek istersiniz?

11 ayın sultanı, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Koronavirüs salgını gölgesinde kısıtlamalarla geçirdiğimiz ikinci Ramazan oluyor. Salgın gölgesinde özgürce bir bayram olmasa da kötü günlerin son bulması dileklerimle tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum