Ajans Gebze

SON DAKİKA

Gençler siyasette daha aktif olmalı
Gençler siyasette daha aktif olmalı
13:20
20 Haziran 2021

Kağan Demirci henüz 28 yaşında Çayırova’da Gelecek Partisi’nin İlçe Başkanı oldu. Güçlü bir yönetim kurulu oluşturdu ve pandemi koşullarına rağmen sahada arı gibi çalışıyor. Enerjisi yüksek, hayalleri var, umutlu, iyi niyetli ve Ülkesi için bir şeyler yapma gayreti var. Ancak Kağan Demirci’yi siyaset yapmaya, hem de daha yolun başında bir iş insanı olarak, muhalif saflar da yer almasının nedeni başka…

Demirci’ye neden siyaset, neden Gelecek Partisi diye sorduk;

Kağan Demirci; Yaşadığımız topluma, Ülkemize, kentimize, insanlığa geniş çapta hizmet etmek, bir şeyler katmak istiyorsak, bunun yolu siyasetten geçiyor. Tek başınıza istediğiniz kadar üretin, yardımlar da bulunun, çabalayın, bu bir yere kadar oluyor. Bir kente, büyük bir kitleye, Ülkenize hizmet etmek gibi bir idealiniz varsa, siyaset yapmak zorundasınız. Ülkem için, kentim için isteklerim, hedeflerim vardı ve bunun da siyasetle olabileceğini biliyordum. Kendimi hep muhafazakar çizgide gördüm ve siyaset yapmak istediğim partimde de bu kriterleri arıyordum. Parti tüzüğü ve ilkeleri yeterli değil, siyaset yaparken yola çıktığınız ekip ve siyasi büyükleriniz de etkisi önemlidir. Genel Merkez Yöneticimiz Sayın serap Çakır’ın isteği ve önerisi ile Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı oldum. Başbakan olarak taktir ettiğim, bilgili, liyakatli, dürüst bir lider olduğunu düşündüğüm Ahmet Davutoğlu’na yapılanların da her zaman haksızlık olduğu düşüncesindeydim. Gelecek Partisi’ne ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na zaten bir sempatim vardı, İlçe Başkanlığı teklifi gelince de hiç düşünmeden ‘evet’ dedim.

Genç bir iş insanı olarak, bu yaşta siyasette aktif olmak, muhalif saflarda yer almak korku uyandırmadı mı?

Kağan Demirci; Tabi ki siyasette yeni olmanın, genç yaşta İlçe Başkanlığı gibi zor bir görevi üstlenmenin zorluklarını biliyordum. Buna korku demeyelim de çekingelerimiz vardı. Ama genç olmanın da cesaret göstermek gibi artıları var. Bu konuda tecrübeli abilerimizin, dostlarımızın desteğini de düşünerek, bu zorlu göreve talip olduk. İş adamı kimliğimiz, işlerimizin etkilenecek olması gibi ihtimalleri hiç göz önünde tutmadık, çünkü bizim çok şükür yanlış olmaz, yanlışımız olmadıktan sonra da, siyasi düşüncemizden dolayı uğrayacağımız zararı da korku olarak görmeyiz.

Çayırova’da Gelecek Partisi’nin durumu nasıl?

Kağan Demirci; Yönetim Kurulu oluştururken, uzun bir süre, sıkı çalışmak zorunda kaldık, Çünkü, kaliteli ve Çayırova’nın tamamını kucaklayacak bir yönetim kurulu oluşturmak istiyorduk. Kadromuzda, hekim arkadaşlar da var, işinin ehli, alanında başarılı olmuş isimler, mimar, mühendisler de var. Çayırova siyasi tarihine damga vuracak bir ekip kurduğumuz inancındayız. Mahalle yapılanmalarımızı tamamlıyoruz. Saha çalışmalarımız devam ediyor. Partimize büyük bir ilginin olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu çok seviliyor.

Çayırova Belediyesi hizmetlerini nasıl buluyorsunuz?

Biz muhalefette yer alan bir siyasi parti olarak değerlendirme yaparsak belki çok objektif olmayabiliriz ama sahada Çayırovalıların yaptığı değerlendirmeleri aktarayım size; Çayırovalılar son iki yılı kayıp yıl olarak görüyor. Tamam pandemi var ama pandemi tüm Dünya’da var. Bir çok İlçe’de başarılı çalışmalar yapılıyorken, Çayırova’da iki yılda elle tutulur bir hizmet yok. Yapılan tüm eserler, bugün hizmet veren ve hizmet vermeye başlayacak olan tüm eserler, bir önceki dönemden kalma. Sadece hizmetler değil Çayırovalılar Çayırova Belediyesi’nin yönetiminden de şikayetçi. Belediye’de dertlerini anlatacak muhatap bulamadıklarını, başkana ulaşmakta büyük zorluklar yaşadıklarını söylüyorlar. Çayırova’da Belediye hizmetinden memnun olduğunu söyleyenler, belediye ile çıkar ilişkisi olanlar ve takım tutar gibi parti tutanlar. Çayırova Halkı’nın büyük çoğunluğu belediye yönetiminden rahatsız. Bizimde Çayırova’da gördüğümüz bir hizmet yok. Pandeminin ilk döneminde maske üretimi başladı ama bu maskeler Çayırovalılara ulaşmıyor. Hizmet olarak da, Şevki Demirci döneminde ne yapılmışsa onlar var.

Gelecek Partisi’nin ve Kağan Demirci’nin gelecekte ki hedefi nelerdir?

Partimizin iktidar olacağına, Genel Başkanımızın, güçlendirilmiş parlamenter sistem de yeniden Başbakan olacağına yürekten inanıyorum, tüm çalışmalarımız da bu hedefe ulaşmak içindir. Sahada gördüğümüz de tam olarak budur, Halk Davutoğlu’na güveniyor ve istiyor. Siyasette kişisel beka için bulunmadım, bunu doğru da bulmuyorum. Benim isteğim ve mücadelem partimizin iktidar olması, Ülkemizin liyakatli, dürüst kadrolar tarafından yönetilmesidir.

Son olarak Ramazan Bayramı mesajınızı alabilirmiyiz?

Kağan Demirci; Ramazan Bayramına İnşallah pandemi etkisinin en aza indiği, kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılacağı bir ortamda girer ve çifte bayram yaparız. Bu vesile ile tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı, huzur dolu, mutlu bayramlar diliyorum. Sevdiklerimizle kucaklaştığımız bayramlar yaşamak umuduyla…

Kağan Demirci kimdir?

Artvin nüfusuna kayıtlı olan Kağan Demirci, 1992 yılında İstanbul Kartal’da Dünyaya geldi. Gebze, Darıca, Çayırova da yaşadı, iş, ticaret ve sosyal yaşamı Kocaeli’nin Batı Yakası’nda geçti. İlk orta ve lise eğitimini bölgemizde tamamlayan Kağan Demirci, Elektrik-Elektronik Mühendisliğini okudu, Yüksek Lisansı’nı Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapan Demirci, çelik konstrüksiyon işiyle uğraşıyor. Gebze Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu’nda yer alan Demirci, siyasete genç yaşta başlayarak, Çayırova İlçe Başkanı olarak siyasette ki ilk aktif görevini almış oldu.

 

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum