Ajans Gebze

SON DAKİKA

GÜLEN SÜRECİ ANLATTI
GÜLEN SÜRECİ ANLATTI
14:39
9 Eylül 2020

Darıca GB Kulüp Başkanı Arif Gülen, kent takımı Darıca GB’ye en zor günlerinde el atarken, kulüp başkanı olarak ta farklı bir profil çizdi. İş ve sosyal yaşamında olduğu gibi Arif Gülen’in futbol başkanı olarak ta yaptıkları takip edilmeye başlandı.

Arif Gülen ile Darıca GB Başkanlığı sürecinde yaptığı tesisleşme, alt yapı ve Federasyon düzeyinde ki çalışmalarını konuştuk.

Sayın Gülen Kulüp Başkanlığı sürecinizi kamuoyu çok iyi biliyor ama kısaca o süreci anlatırmısınız?, böyle bir planınız ve düşünceniz daha öncesinde varmıydı?

Gülen, bizim spora ilgimiz hep vardı, her daim içinde olmasak ta bir şekilde spora ilgimiz ve desteğimiz vardı. Bölgemiz kulüplerini yakından takip ediyorduk. Darıca GB’nin şirketleştirilerek, satılmış olması ve satıldığı kişilerce de takıma sahip çıkılmıyor olması önemli bir sorun oluşturmuştu. Asırlık çınar Darıca GB’nin yok olması gündemdeydi. Biz bu sorunu çözmek için harakete geçtiğimizde bir anda kulübün kurtuluşu için başkan olmamız, harcamalar yapmamız söz konusu oldu. Hiç tereddüt etmeden bölgemiz kulübünü kurtarmak adına bu taşın altına elimizi koyduk. Elimizi koyduk demek eksik olur tüm vücudumuzu koyduk.

Kulübü düzlüğü çıkarmak için çaba harcarken, bir anda tesisleşme ve altyapıya da önemli yatırımlar yaptınız ve son olarak ta basketbol. Tüm bunlara enerji ve para harcamak sizi yormadı mı?

Gülen, biz bir işe girdiğimizde yorulmak, yada gereğinden fazla harcama yapmak gibi hesapların içinde olmayız. Küçük bakmak bizim mizacımızda yok. Kulüplerin varlığı, devamlılığı ve büyümesi tesis ve alt yapıdan geçer. Biz evet önceliğimiz Darıca, İlçemizdeki gençler olduğu için önceliğimiz alt yapı oldu. Dünya çapında isimleri kentimizin gençleri ile buluşturduk. Sonuç aldık mı? Alt yapı da sonuç almak zaten kısa sürede olmaz, bizim yaptığımız bu hamlelerin karşılığını gençlerimiz ilerleyen yıllarda alacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tesis ise bizim evimiz, öncelikli olarak evimizi yaşanabilir hale getireceğiz. Yiğit yattığı yerden belli olur. Tesislere yönelik harcamalarımızı da her şeyin üzerinde gördük. Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz, yapacaklarımızdan da asla geri kalmayacağız. Sporda tesis her şeydir. Basketbol da bizim için fırsattı ve Darıcımıza yapılan şahane salonlar bizi teşvik etmiş, ayağımıza kadar gelen fırsatı değerlendirmek zorunda kaldık. İnşallah basketbolda, futboldan daha hızlı yol alıp, Darıca kentimizi marka yapacağız.

Federasyonda önemli çalışmalarınız ve tavsiyeleriniz oldu, bu tavsiyelerinizde TFF Yönetimi tarafından dikkate alındı, bu konuda neler söylersiniz?

Gülen, Darıca GB’yi tek başına düşündüğümüzde yol almamız da, köklü çözüm üretmemizde çok zor olur. Biz Darıca GB ile birlikte 3. Ve 2. Lig kulüplerimizi hep birlikte düşündük. Federasyonun bütçesinden, tesisleşme ve alt yapı anlamında kulüplerimizin daha çok pay almasını önerdik. Bugün pandemi etkisinde spor yapmaya çalışırken, kulüplerimizin lisans engeli ve diğer borçları noktasında Federasyona önerilerimiz oldu, biz profesyonel bir ekiple bu önerileri ete kemiğe büründürerek dile getirdik ve karşılık bulduğunu görmekteyiz. Tabi biz bu önerileri dile getirirken, önce Federasyon Başkanımız ve Yönetimi ile bağ kurduk. Dialoglarımız ve ikili ilişkilerimiz sayesinde önerilerimizin, taleplerimizin kişisel değil, tüm kulüplerimiz için olduğunu Federasyon yönetimi ve başkanına inandırdık. Kısa sürede 3. Lig ve 2. Lig kulüplerimiz için yaptığımız çalışmalar sonuç verdi, önümüzde ki dönemlerde bunlar artarak devam edecek.

Darıcalının desteği peki, arzu ettiğiniz kadar destek görüyormusunuz?

Gülen, Darıcalı bize inandı ve güvendi, Darıca GB’ye gönül verenler bizim bu kulübü hangi şartlarda alıp, nerelere taşıdığımızı biliyor ve Darıcalılardan gerçek anlamda destek görmekteyiz. Hepsine bu vesile ile teşekkür ediyorum. Özellikle de taraftar grubumuza. Olayın maddi anlamda desteğine gelince bu konuda olması gereken seviyeyi yakaladığımızı söylemek çok zor ama her şey iyi niyet çerçevesinde ilerliyor. Sporu ve Darıca GB’yi seven bir belediye başkanımız var. Kaymakamımız Darıca GB konusunda heyecanlı ve istekli. Aile ortamı içinde her konuyu, her sorunumuzu konuşup, çözüm arayabiliyoruz, çözümler ve birlikte adımlarda kısa sürede atılacak diye umut ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum