Ajans Gebze

SON DAKİKA

Hem tasarruf ettik, hem de hizmet ürettik
Hem tasarruf ettik, hem de hizmet ürettik
12:53
20 Haziran 2021

Çayırova Belediye Başkanı olarak, geride bırakılan iki yılı değerlendiren Başkan Bünyamin Çiftçi, iki yılda belediye olarak çok ciddi tasarruf ettiklerini belirterek, maddi disiplini sağlarken, önemli hizmetlerde yaptıklarını dile getirdi.

Çayırova’nın en büyük ihtiyacı olan hastane konusunda büyük çaba sarf ettiklerini belirten Çiftçi, “Çok şükür Çayırova’da yıllardır ihtiyaç duyduğumuz hastanemizle ilgili ihale süreci tamamlandı, çalışmaların başlamasını bekliyoruz” dedi. 2 yılda yapılan hizmetleri anlatan Çiftçi, Çayırova Halkı’na hizmete devam edeceklerini, daha yapılacak çok işlerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

 

HALKIMIZI DİNLEDİK, GÖNÜLLERE DOKUNDUK

 

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Çayırova sevdalısı bir isim olduğunu belirterek, yapılan çalışmaları anlattı; “Çayırova’yı sevince aşkla, durmadan çalışıyorsunuz. Gönül Belediyeciliği anlayışı ile çıktığımız hizmet yolculuğunda zaman mefhumu gözetmedik. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız ile sürekli istişarelerde bulunduk, kentimizi birlikte yönettik. Çayırova tarihinde bir ilki gerçekleştirdik ve 9 mahallemizin tamamında mahalle danışma meclisleri düzenledik.  Halkımızın sorunlarını yerinde dinledik ve en kısa sürede çözüme kavuşturduk.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzü kurduk, belediyemizin şefkat kollarını sonuna kadar açarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olduk. “Beşikten Eşiğe Yetim” projemizle 385 yetim ve öksüz çocuğumuza sahip çıktık. 2.000 ailemize Çayırova Kart; 6.000 kardeşimize kıyafet, ayakkabı, sağlık malzemesi; 1.000 ailemize de eşya ve yakacak yardımında bulunduk.1.200 vatandaşımızın da hastanelere naklini gerçekleştirdik.

 

PANDEMİ İLE MÜCADELEMİZ

 

Salgınla mücadelede tüm imkânlarımızı insanımızla buluşturduk. Kurduğumuz Vefa Destek Ekibimizle halkımızın 7/24 yardımına koştuk.

65 yaş üstü yaşlılarımız başta olmak üzere 40.000 vatandaşımızı telefonla aradık, ihtiyaçlarını karşıladık.  45.000 hanemizin en az ikişer kez kapısını çaldık. Maskemizi kendimiz ürettik, 1.000.000 maske, 200.000 hijyen paketi, 24.000 gıda kolisi ulaştırdık, 2.000 vatandaşımızın da alışverişini yaptık.  5.000 pazar ve işyeri denetimi, 54.000 ilaçlama, yıkama, dezenfekte ve acil müdahale çalışması yaptık  “Okumak Sizden - Kitaplar Bizden”  kampanyası ile de 9.500 gencimize ulaştık.

 

TASARRUF YAPTIK, HİZMETTE KALİTEYİ ARTIRDIK

 

Daha etkin, verimli ve kaliteli hizmet için tasarrufa çok önem verdik, bütçemizi yönetilebilir hale getirdik.  İki yılda 18 otomobil, 8 kamyon, 1 iş makinesi, 1 kepçe, 1 çöp taksi ve 1 yol süpürme aracı olmak üzere belediyemize toplam 30 adet araç kazandırarak filomuzu güçlendirdik.

Çöp konteynerlerimizi kendimiz üreterek kaliteli malzeme ile ömrünü uzattık. 500 konteynerden yıllık 300.000 TL tasarruf sağladık.

Dal ve bitki atıklarından yıllık 200 metreküp yeşil gübre üreterek 50.000 TL tasarruf sağladık.  İnşaat projelerini dijital ortamda inceleyerek, zaman ve kâğıt israfının önüne geçtik. Emlak servisimizi yeniledik, Şekerpınar’da yeni açtığımız emlak servisi ek hizmet birimimizle de vatandaşlarımıza işlemlerinde büyük kolaylık sağladık.

 

TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR ŞEHİR İÇİN YENİLİKLER YAPTIK

 

Daha temiz ve sağlıklı bir şehir için Temizlik İşleri Müdürlüğümüzü yeniden yapılandırdık. İlçemize ve belediyemize sıfır atık belgesi aldık. İlçeye sıfır atık belgesi alan Türkiye’de 6., Kocaeli’de 1. belediye olduk.

Geleceğimizi düşünerek, Çayırovamıza 30 dönüm daha arazi kazandırdık. 5 parkımızı yeniledik, 1 yeni park yaptık. 21 noktada gerçekleştirdiğimiz çevre düzenlemesi ile ortak yaşam alanlarımızı yeşillendirdik. 450.000 mevsimlik çiçek, 11.000 bitki diktik, şehrimizi güzelleştirdik. Canlı odaklı yönetim anlayışıyla sokak hayvanlarımıza sahip çıktık, ilçemizdeki kulübe ve yuva sayısını artırdık.

Gönüllü vatandaşlarımız ve muhtarlarımızla birlikte 30 noktada besleme noktaları kurduk, 12 ton mama dağıttık.2.000 köpek ile kediyi de rehabilite ettik.

 

DEVLET HASTANESİ HAYALİMİZ GERÇEK OLUYOR

 

Göreve geldiğimiz günden bu yana enerjimizin büyük bir bölümünü Çayırova Devlet Hastanesi hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için harcadık. Halkımızın isteği üzerine hastanemizin yerini büyükşehir belediye meclisimizin kararıyla daha merkezi bir konuma getirdik.

Hastanenin zemin etüdü ve harita mühendisliği çalışmalarını üstlenerek süreci hızlandırdık. Şubat ayında Sağlık Bakanlığımız tarafından ihalesi yapılan deprem izolatörlü, 200 odalı ve 200 yataklı devlet hastanemizin inşaatı ise Haziran ayında başlıyor.

 

KENT MEYDANIMIZ ÇAYIROVA’YA ÇOK YAKIŞACAK

 

Şehrimizin öncelikli ihtiyaçlarından olan ve kamulaştırma çalışmalarını yaptığımız kent meydanı projemize halkımızla birlikte karar verdik.

Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte bu yıl başlayacağımız ve şehrimize değer katacak estetik projemiz tamamlandığında Çayırovamız 25.000 m² daha yeşil alana kavuşacak.

Beyannamemizde söz verdiğimiz Engelliler Merkezi projemize başladık.

5 dönüm arazi üzerinde 3886 m² inşaat alanı olan projemizi, her detayını düşünerek modern bir şekilde tasarladık. Projemiz tamamlandığında engelli kardeşlerimizin gündelik yaşamı daha da kolaylaşacak.

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum