Ajans Gebze

SON DAKİKA

Kadınlarla ilgili açıklamaya ateş püskürdü
Kadınlarla ilgili açıklamaya ateş püskürdü
14:19
6 Aralık 2020

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’e, ‘yobaz, cahil’ dedi, CHP zihniyetinin kadınlara-kızlara eziyet ettiğini dile getirdi.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’in, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye karşı, ‘FETÖ’cü, yalancı’ gibi ithamlarda da bulunup, sıkça ağır eleştireler yaparken, AK Parti İlçe Başkanının sessizliğini koruması partililer tarafından eleştirilmişti. Günay’ın belediye başkanın icraatlarını onaylamadığı ve belediye yönetim şeklini beğenmediği için bu eleştirilere sessiz kaldığı iddia edilmişti. Servet Günay, Cihan Soyluçiçek’in kadırlara seçme ve seçilme hakkı tanındığı güne ilişkin açıklamasını hedef alan öyle bir açıklama paylaştı ki, adeta Soyluçiçek’i topu tuttu. Günay’ın, Soyluçiçek’in bir açıklamasına böylesi büyük tepki verip, belediye yönetimine karşı ağır eleştirileri ve ithamlarına sessiz kalması, ‘Günay ile Çiftçi arasında sorun var’ iddialarını doğrular nitelikte idi.

YAPILAN ZULAMLERİ HATIRLATMAMIZ GEREKİR

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Günay, Soyluçiçek’i hedef aldığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bu anlamlı günde toplumu kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı açıklama yapan CHP ilçe başkanı Cihan Soyluçiçek’i kınıyorum. CHP'nin ilçe başkanı 28 Şubat dönemi özlemi ile partimize, muhafazakâr, dindar, demokrat ve toplumunun her kesiminden kadınlarımıza karşı düşmanca duygular ile açıklama yapmıştır. CHP İlçe Başkanı zata, geçmişte kadınlarımıza kızlarımıza yaptıkları zulümleri hatırlatmamız gerekiyor. Bugün kadınların hakları diye mesaj atan CHP zihniyetinin geçmişte; İmam Hatipli kız çocuklarının okul kapılarında gördükleri eziyetlere.

CHP ZİHNİYETİ

Kamusal Alan Garabet-i şahanesine. Asker annelerinin yemin törenlerine alınmamasına. Kapanmayı tercih eden kadın avukatın adliyeden atılmasına. Üniversitesini birincilikle bitiren kız çocuğunun tüm haklarının gasp edilmesine. Kadınların bulunduğu tüm meslek dallarında doktorun, hemşirenin, öğretmenin ve hatta siyasetçinin haklarının bugünkü CHP zihniyeti tarafından elinden alınarak kötülendiğini, dışlandığını, ötekileştirildiğini ve haklarından mahrum edildiğine hep beraber şahit olduk.

CAHİLLİK, YOBAZLIK BENZETMESİ

CHP Çayırova İlçe Başkanı zat, kadınlarımızın örtülü ve kapalı olmasını ima ederek, Ülkemizin Afganistan'a benzetilmek istendiğini ifade etmiştir. Bu ne kadar çirkin ve ayrıştırıcı bir tanımlamadır. İslam dinimizi hor görüp yobazlıkla tanımlamış olmasını kınıyoruz. ‘Ben kızlar babasıyım’ diyerek, o dönem diri diri toprağa gömülen kız çocuklarını omuzlarında taşıyan bir Peygamber'in dini nasıl yobazlıkla itham edilir?  CHP İlçe Başkanı zat, cahilliğin yobazlıktan daha beter!”

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum