SON DAKİKA

Bedrettin Şimşek

Bedrettin Şimşek
Serap Çakır’ın önlenemeyen yükselişi
11:59
24 Ağustos 2021

Serap Çakır’ın önlenemeyen yükselişi

Bölgemiz siyasetinin son yıllarda ki önemli aktörlerinden birisi oldu, Serap Çakır.

2019 yerel seçimlerinde Gebze gibi bir İlçe de bağımsız aday olmak, her şeyden önce büyük cesaret isterdi, bu cesareti gösterdi Serap Çakır.

Siyasetin acemisiydi, hiç aklında yokken, MHP’nin şaibeli İl Başkanı Aydın Ünlü önce elçiler gönderip, adaylık için ikna ettikten sonra kıvırıp adaylıktan çekince, Serap Çakır, bu cesareti gösterdi ve bağımsız aday oldu.

Siyaset değildi amacı hizmet için yola çıkmıştı, iyi niyetini, samimiyetini gösterdi Gebzelilere ve hatırı sayılır oy aldı.

Alınan oy Serap Çakır’ın tamamen kişisel becerisiydi ve kendisi dışında yapılan hatalar, oyların aşağıya çekilmesine neden olmuştu, paralı ekip seçim gecesi sandıklara bile sahip çıkmamıştı.

Serap Çakır’ın siyasette ki başarısını İlker Çakır’ın eşi olmasına bağlayanlar da olmuştur, aslın da Serap Çakır’ın en büyük başarısı İlker Çakır’ın karısı olmasına rağmen siyasette mesafe kat etmesi, başarılı olmasıydı.

İlker Çakır’ın gençliğinden beri çevresine, arkadaşlarına, bölgesine katkı sunduğu herkesçe bilinir, yardım severdir, iyi niyetli, mütevazidir, son olarak Gebzespor’a yaptığı hizmet, harcadığı para unutulmaz, bir çok güzel yanlarına, Gebze’ye sunduğu önemli katkılara rağmen İlker Çakır zor bir adamdır.

Bakmayın siz onun milyonları olduğuna, trilyonluk adamdır…belki, ait olduğu sınıfı zenginler kulübü falan görebilirsiniz ama İlker Çakır, mahallesinin delikanlısı, kabadayıdır, entelektüellikten ziyade maçodur, sokaktan gelen ve sokak kültürü ile yaşamış mert biridir.

Böyle bir adımın karısı olarak, kendi başına işler yapmak, siyasete atılmak, gece yarılarına kadar kapı kapı dolaşmak, insanların dertlerini dinlemek, çözümler üretmek kolay iş değil.

Önce bu adama kendini kabul ettireceksin ki, Serap Çakır bunu başardı.

Ve içerisinde taşıdığı samimiyet, Gebze, Ülke kaygısı, hizmet etme isteği O’nu hep bir adım yukarıya taşıdı.

MHP ve Bağımsız adaylık serüveni sonrası bizzat eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisine katmak istediği isim oldu, Genel Merkez de kendisine yer verildi.

Aktifti, özveriliydi, bilinçli ve bilgiliydi, Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran görevden çekilince de, Gelecek Partisi’nin Kocaeli İl Başkanı oldu.

Önünde daha ne hedefleri var, neyi amaçlıyor bunu önümüzde ki günlerde göreceğiz ama Serap Çakır’ın siyasette karşı konamaz, önlenemez bir yükselişi var.

Hep birlikte yaşayıp göreceğiz, Serap Çakır ile birlikte Gelecek Partisi, Kocaeli’de hızlı bir yükseliş trendi yakalayacak, büyük olasılıkla tüm teşkilatlarda yenileme olacak ve canlılık gelecek.

Önümüzde ki ilk genel seçimlerde de Gelecek Partisi Kocaeli’den bir vekil çıkartırsa kimse şaşırmasın…

Bu vekilin adı da Serap Çakır olursa şayet, işte Gebze o zaman büyük bir kazınım elde edecektir, bunların hepsini de yaşayıp, göreceğiz.