Ajans Gebze

SON DAKİKA

Mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz de
Mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz de
13:47
18 Haziran 2021

İstanbul, Balıkesir, Adana gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde de hizmet veren yemek, servis taşımacılığı ve güvenlik alanında bölgenin öncü kuruluşu ARF Şirketler Grubu ve Darıca GB Yönetim Kurulu Başkanı Arif Gülen, son iki yılda yaşanan gelişmeleri de futbol deyimi ile anlattı, “Mücadeleye devam.”

“Son iki yıldır, pandemi etkisiyle de birlikte yaşamın her alanında zor dönemler yaşıyor. Gerek iş yaşantımız da, gerekse de spor kulübümüz ile ilgili büyük mücadeleler vermekteyiz. Son iki yıl mücadele ile geçti, şu anda da ciddi bir mücadele veriyoruz ve mücadele etmeye de devam edeceğiz.” diyen Arif Gülen, mücadele dolu dönemleri Ajans Gebze’ye anlattı.

İNSANLIK ZOR BİR DÖNEM YAŞIYOR

Arif Gülen, hizmet sektöründe faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, “pandemi öncesinde de ekonomik anlamda bir sıkıntı vardı ama pandemi ile birlikte bizler için çok zorlu bir süreç başladı. Okulların kapanması, işletmelerde esnek çalışma sistemi ile birlikte personel sayısında ki azalma, bunun yanı sıra ödemelerdeki sıkıntılar, bizi zora soktu. Bu sadece bizim için değil, insanlık için zor bir dönem elbet. Personellerimizin maaşlarını ödemekte zorlandığımız da oldu, yatırımlarımızın aksadığı, ödemelerde zorlandığımız da ancak ARF ailesi olarak bu süreçte, birlik-beraberliğimizi güçlendirerek, hep birlikte tüm zorlukları mücadele ettik ve  mücadelemizi sürdürmekteyiz.” dedi.

ARKAMIZDAN GÜLENLER, ÖNÜMÜZDE EĞİLDİLER

“Kulüpte de her alanda ciddi bir mücadele verdik.” diyen Gülen, başkanı olduğu Darıca GB’de geride kalan sezonu şöyle anlattı; “Sezona başlarken, gençlerden oluşan kadromuzla, oluşturduğumuz üst düzey teknik ekibimizle bir yola çıktık. Transfer tahtamız kapalıydı ama o günün şartlarında bu engel aşılmayacak gibi değildi, büyük miktarlar değildi. Ama biz bu genç ekibimize inandık ve güvendik, aslanlarımızın bizi ligde hedefimize ulaştıracağına ve içlerinden birilerinin Türk Futboluna adını yazdıracağına inancımız tamdı ve bu inançla yola çıktık. Sezona başlarken aldığımız karardan dolayı bizi eleştiren, küme düşeceğimize kesin gözüyle bakıp, bize gülenler, sezon içindeki başarımızdan dolayı, önümüzde eğilip, bizi alkışlamak zorunda kaldılar.”

BÜYÜK BİR MÜCADELE VERDİK

Bir önceki sezonda birlikte çalıştığımız genç arkadaşlarımız, aramıza yeni katılan sporcularımız ve teknik kadromuzla bir aile olduk. Hep birlikte zorlu bir mücadele verdik. Ekonomik zorluklarla, hakemlerle, rakiplerle, şansızlıklarla, sakatlıklar, cezalarla mücadele ettik. Mücadelemiz her alanda sürdü. En zor zamanlarda bile kenetlenerek, sıkıntılarımızı aştık. Sporcularım ve teknik kadromuz bize inandı, bizde onlara her zaman, her durumda sonuna kadar inanıp, güvendik, destek olduk. Hep birlikte zorlu bir sezonu önemli başarılarla noktaladık. Kupadaki mücadelemiz kulüp tarihine geçti. 2. Lig’e çıkabilirdik ama bazı maçlarda büyük hatalarımız oldu, ciddi şanssızlıklar ve hakem hatalarına kurban edildik. Ancak sezon sonunda alkışlanacak bir başarıyı hep birlikte yakaladık.

DARICALILARIN DESTEĞİ BİZİM YANIMIZDA

Kulüple ilgili yaptığımız çalışmalar Darıcalılardan hep destek buldu. Darıca’nın en büyük ortak değeri, tarihi kökleri bulunan kulübümüzü, bize kimse altın tepside vermedi. Bu kulüp resmen bataklığa atılmış, sonunun gelmesi, yok olması bekleniyordu. Bizim Darıca’ya olan vefa borcumuz vardı ve biz bu anlayışla, maddi-manevi tüm riskleri, alarak, bedeller ödeyerek, Darıca GB’yi bataklıktan kurtardık. Darıcalı hemşerilerimiz bizim mücadelemizi, özverimizi, emeğimizi ve vefamızın farkında. Darıcalı bunu biliyor ve bize destekleri üst düzeyde. Bizde ilk günden itibaren bu destek ve güvene layık olmak için mücadele ettik.

BİZİM HEDEFLERİMİZ VE İDEALLERİMİZ VAR

Beni yakından tanıyanlar iyi bilir ben mücadeleyi, zoru severim. Geldiğim noktaya da mücadele ederek, zorlukları aşarak geldim. Gerekirse iki kat daha mücadele veririm. Bizim kentimizin takımı için, kentimiz için büyük ideallerimiz hedeflerimiz var. İstanbul’un bitişiğindeki Darıca, doğası, sosyal donatı alanları, denizi, tarihi-kültürel değerleri ile cazibe merkezi, turizm şehri olabilecek ilçemizin bunun yanı sıra spor kenti olmasını da amaçlıyoruz. Futbol kulübümüzle amacımız 2. Lig ve nihai hedef, 1. Lig. Bunun yanı sıra basketbol takımımız var, voleybol olsun istiyoruz; salon sporlarında Türkiye’de adımızı duyurmak, Darıcımızı üst düzey temsil etmek istiyoruz ve böylesi bir başarının ilçemize katacaklarını görebiliyoruz.

TRANSFER TAHTAMIZI AÇMAK İSTİYORUZ

Önümüzdeki sezonla ilgili planlamamızı yapıyoruz. Bizim, en büyük destekçimiz, dostumuz, arkadaşımız, komşumuz aynı zamanda kulübümüzün karar vericilerinden olan Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Bıyık ile bir araya gelip, değerlendirmeler yapacağız. Bizim gönlümüzden geçen transfer tahtamızı açmak ve şampiyonluk hedefi ile mücadele vermek. Ancak bu bizim tek başımıza alacağımız bir karar değil. Başta belediye başkanımız olmak üzere, kulübümüzün tüm bileşenleri ile karar verip, öyle adımlar atmak istiyoruz. Biz en iyisini ve en doğrusunu yapmak istiyoruz ama her zaman da bir B planımız vardır”

 

 

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum