Ajans Gebze

SON DAKİKA

Tokmak: GİRİB benim hayalimdi
Tokmak: GİRİB benim hayalimdi
13:44
19 Haziran 2021

Giresun İşadamları ve Bürokratlar Derneği (GİRİB) henüz 5-6 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen Gebze’deki önemli STK’lardan birisi olmayı başardı. GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, bu oluşumu uzun yıllardır hayal ettiklerini, bugün bu hayallerini gerçekleştirmiş olmaktan dolayı gururlu olduklarını söyledi.

KURULUŞU 6 YIL AMA KURGUSU 15 YIL

GİRİB’in kurucu başkanı Kemal Tokmak, 6 yıllık bir geçmişe sahip olan GİRİB’in nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle anlattı; “GİRİB benim ve arkadaşlarımızın bir hayaliydi. Bu bölgede Giresunlular olarak kalabalık bir nüfusa sahibiz, çok sayıda derneklerimiz ve federasyonumuz da var. Kendim de o oluşumlarda görev yaptım. Fakat GİRİB, bir yöre derneğinden bağımsız, bölgemize ve hemşerilerimize katkı sunacak bir oluşum olarak düşünüldü. Düşünce ve kurgu olarak 15 yıllık geçmişe sahip olan GİRİB, 2016 yılında kuruldu. Biz bu oluşumu 15 yıl öncesinden hayal edip, düşünüyorduk”

İKİ DÖNEM KURALI TÜZÜĞÜMÜZDE VAR

Kemal Tokmak, GİRİB Kurucu başkanı olmanın kendisi için onur olduğunu belirtirken, bu durumun zorluklarından da şöyle söz ediyordu; “Kurucu başkan olduğumuz için GİRİB’in sahada karşılığı yok henüz yeni, biz projelerimizi ve çalışmalarımızı anlatırken, aynı zamanda kendimizi de anlatmak zorunda kalıyoruz. Bizden sonra görev yapacak arkadaşlarımızın böyle bir sorunu olmayacak. GİRİB’in tüzüğünde de yer alan iki dönem kuralını çok önemsiyoruz. Bir başkan başarılıysa iki dönem görevde kalıyor, başarılı bulunmazsa zaten ikinci dönem seçilemez. Bunu yapmamızda ki hedef başkan olan kişilerin koltuğu korumak gibi bir derdinin olmamasını sağlamak. Süresi belli, bu süre içinde elinden geldiğince hizmet edip, katkı sunmalı, süresi dolunca da kenara çekilmesini bilmeli.”

HARLA BAŞLANGIÇ DEVAMI VAR

GİRİB’in ortak kuruluşu olarak hayata geçirilen Harla Restaurant’ı anlatan Tokmak; “Harla Restaurant, GİRİB Yönetimindeki 12 arkadaşın, 13 ayrı hisse olarak hayata geçirdiği örnek bir projedir. Gebze’nin en iyi mekanlarından birisini bölgemize kazandırdık, sahipleri, ortakları GİRİB Yönetimi ama Harla’nın işletmeciliğini tamamen profesyoneller yapıyor. Bu Harla GİRİB’in belki ilk ortak projesi ama asıl ortak çalışmayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. 10 milyon bütçeli, bölgemize önemli katkı sunacak bir proje, inşallah yakın zamanda hayata geçirdiğimiz de tüm detayları da sizlerle paylaşmış oluruz.” dedi.

 

Kemal tokmak kimdir?

Aslen Giresun Alucra’lı olan Tokmak 1967 Kandıra doğumludur. İlköğretimi Kandıra’da okuyan Tokmak, İzmit İmam Hatip Ortaokulu’nda okudu. Ailesinin zor şartlarda olmasından dolayı, eğitim hayatını erteleyen Tokmak, küçük yaşta ticarete atıldı. Tarım ve çiftçilik ile ilgilenen Tokmak, kısa sürede ticaret ağında ki yelpazeyi genişletti. Giresunluları yoğunlukta yaşadığı Beylikbağı bölgesinde kömürcülük, taksicilik, inşaat malzemesi satıcılığı ve mobilya gibi alanlarda faaliyet gösterdi. Siyasetle de hep ilgilenen Tokmak, Saadet Partisi ile başlayan siyasi yolculukta Milli Görüş saflarında yer aldı. Bir dönem Has Parti İlçe Başkan Yardımcılığı da yapan Tokmak, Gebzesporda Basın Sözcülüğü görevini yürüttü. Giresunluların Dernek ve Federasyon çalışmalarında yer alan Tokmak, GİRİB’in kurucu başkanıdır. Evli olan Tokmak, iki kız çocuğu babasıdır.

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum