Ajans Gebze

SON DAKİKA

Türkiye’nin markası, Aker OSGB
Türkiye’nin markası, Aker OSGB
13:36
18 Haziran 2021

Pandemi ile mücadele de üstlendiği görevler ve verdiği hizmetlerle Aker OSGB, Türkiye’nin en önemli markalarından birisi haline geldi. Devlet Hastanelerinde uygulanan covid-19 testlerini, sanayiye, vatandaşın ayağına götüren Aker OSGB, bu alanda hayata geçirilen tüm yenilikleri de anında uygulamaya başladı.

TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU MARKA

Aker OSGB, sanayide uyguladığı test kitleri ile Türkiye’nin gündemine oturdu. Eleştirenler, itiraz edenler, yanlış değerlendirmede bulunanlar da oldu, kasıtlı yorumlar da yapıldı. Ancak, Gebze’nin bir kurumu olan Aker OSGB, covid-19 ile mücadele de etkin rol oynamaya, test sayılarının artmasına katkı sunmayı sürdürdü. Aker OSGB Yönetim Kurulu Başkanı Eren Ertuğrul Işık, Aker OSGB’nin yaptığı çalışmaları anlatırken, “Türkiye’de artık örnek alınan, takip edilen, tercih edilen bir marka olduk. Yaptığımız işler bize yeni sorumluluklar ve görevler yüklemiştir. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte pandemi etkisinden tamamen kurtulana kadar hiç ara vermeden, yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

GUPSE VE BARIŞ’DA AKERLİ OLDU

Sanayide üretim yapan firmalara yönelik test kiti uygulama hizmetinin ardından Aker OSGB, koronavirüs ile mücadelede etkin bir yer edindi. Bu mücadelenin tam göbeğinde yer alan Aker OSGB, bu alandaki tüm yeni gelişmeleri, daha etkin test kitleri, PCR testi ve Sağlık Bakanlığı onayından geçen tüm yenilikleri anında Gebze’ye getirdi. Aker OSGB, Acıbadem Hastaneleri gibi bu alandaki dev kuruluşlarla işbirliği yaparken, Türkiye’nin saygın isimlerine de hizmet vermeye başladı. Bu isimler arasında sanat dünyasının saygı duyulan çifti Barış Arduç ve Gupse Özay da yer aldı.

ŞEFFAF MASKEYİ GEBZE’YE GETİRDİ

Pandemi ile birlikte maskesiz yaşam artık hayal oldu. Vaka sayıları zaman zaman tırmanışa geçip, kısıtlamalarla birlikte azalma gösterse de, maskeler her daim vazgeçilmezimiz oldu. Uzmanlar en az iki yıl daha maskelerle yaşanacağı bilgisini paylaşıyor. Maske konusunda dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Aker OSGB, Gebze’ye şeffaf maskeyi getirdi. Bu alanda dünyanın en iyisi olarak değer gören Allarge Mask, Aker OSGB güvencesi ile Gebze’de bulunuyor. İnternet üzerinden sipariş vermek ve temin etmek mümkün.

HER GELİŞMEYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Aker OSGB Yönetim Kurulu Başkanı Eren Ertuğrul Işık, covid-19 ile ilgili her gelişmeyi yakından takip ettiklerini belirterek, “Biz ilk sanayi test kitlerini uygulamaya başladığımızda da söylemiştik, ‘bu iş insan sağlığı ve biz bu işi memleket meselesi olarak görüyoruz’ bunu birileri şimdi çok daha iyi anlıyordur. Bu bir pandemi ve bununla mücadele önce memleket, sonra dünya meselesidir. Biz bu anlayışta olduğumuz için sanayide uyguladığımız test kitleri ile Türkiye’deki günlük test sayılarının artış göstermesine büyük katkı sağladık. Testlerin ardından bu alanda ki tüm gelişmeleri yakın takibe aldık. PCR testi veya daha etkin taramanın olduğu diğer gelişmeler, Sağlık Bakanlığı onayı almış PCR testi veya daha etkin taramaların takibini yaptık ve anında Gebze’ye gelmesini sağladık. Bunu yapmaya da devam ediyoruz.

BİZİ ANLAMAYANLAR ELEŞTİRDİ

OSGB işi yaparken de aynı şekilde gelişmelerden ve yeni tekniklerden haberdar olmalısınız, normal işimizi yaparken de biz sektördeki her yeni gelişmeyi yakın takibe alıyorduk. Covid-19 da bunu daha etkin, daha fazla yapmaya başladık, daha çok ekiple bunu yaptık. Bizi ilk başta sadece ticari bir kurum, kar odaklı bir yapılanma gibi görüp, eleştirenler, hatta haddini aşacak şekilde yorum yapanlar da oldu. Ama bugün artık herkes şunu çok iyi biliyor ki, test sayılarının artması önemliydi, pandemi ile mücadele de yenilikleri takip etmek ve anında bölgemize taşımak büyük önem taşıyordu ve bunu Aker OSGB yaptı. Pandemi ile ilgili hangi gelişmiş teknik varsa anında Gebze’de oldu, olmaya da devam edecek.” dedi.


Etiketler: aker osb
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum