Ajans Gebze

SON DAKİKA

Üçlü ve çok güçlü bir işbirliği
Üçlü ve çok güçlü bir işbirliği
14:36
20 Haziran 2021

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, yakın dostlukları bulunduğu Gebze Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Vahit Yıldırım ve GTÜ eski Rektörü ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün ile bölgemiz adına büyük önemli bir işbirliği yapıyor.

Gebzemiz de önemli sanayi kuruluşlarını bünyesinde bulunduran GOSB, 20 bine yakın işletmenin odası GTO ve son yıllarda gösterdiği başarıyla Türkiye’nin gözbebeği olan ASELSAN, Gebze’de son teknolojik sistemlerle donatılmış, nitelikli eleman yetiştirecek okul projesini hayata geçiriyor. Bu üç önemli kuruluşu, bölgeye değer katacak okul projesinde bir araya getiren GTO Başkanı Nail Çiler, okul projesini ve diğer önemli projeleri Ajans Gebze’ye anlattı;

GTO SÜREKLİ BÜYÜYOR, GELİŞİYOR

 

Sanayinin kalbi, ekonomiye önemli ölçüde katma değer üreten bölgemizde farklı bir çok sektörlerde faaliyet gösteren 20.000’i aşan ticari işletme ve sanayicilerimizi temsil görevinde olan Gebze Ticaret Odası olarak; göreve başladığımız ilk günkü heyecanla, köklü sanayi geçmişi, modern altyapısı, coğrafi konumu, tarihi dokusu, turistik ve kültürel yapısıyla önemli avantajlar sağlayan bölgemizde, iş dünyasının kazanımlarını en üst noktaya çıkarma ilkesiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın yanı sıra; sosyal sorumluluk faaliyetlerimizle de Odamızın etki alanını yalnızca bölgemize değil tüm Türkiye’ye yayarak gerçekleştiriyor, projelerimize her geçen yılda bir yenisini daha ekliyor ve 365 Oda/Borsa arasında ilklere imza atmayı sürdürüyoruz.

 

MOBİL AŞEVİ

Türkiye’nin dört bir yanında olası bir felaket durumunda afet bölgesine giderek bölge halkının ve fedakar afet çalışanlarının ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılamak, onlara sıcak yemek ulaştırmak üzere planladığımız Mobil Aşevi projemizi, 2021 yılında faaliyete koymuş bulunuyoruz.

Yemek pişirme üniteleri, gıda depolama alanı, iç ve dış elektrik sistemleri, ısıtma soğutma ve havalandırma sistemleri, güvenlik sistemleri, güneş enerjisi paneli, internet sistemi, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulan tüm sistem ve ekipmanları içeren Mobil Aşevimiz; tamamlandığı günden bu yana hizmetlerini sürdürmeye başlamıştır. İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde, bölge hastanelerimizde özveriyle çalışan sağlık ordumuz ve hasta yakınlarımız ile buluşturduğumuz Mobil Aşevimiz ile, sevgi evlerinde bulunan çocuklarımızın da yüreklerine dokunduk. Dileğimiz ülkemizde afetlerin yaşanmamasıdır, fakat meydana gelmesi durumunda Mobil Aşevimiz Gebze’den tüm Türkiye’ye ulaşacaktır.

 

ASELSAN, GTO VE GOSB İŞ BİRLİĞİYLE MESLEKİ VE TEKNİK LİSE PROJESİ

ASELSAN, Gebze Ticaret Odası ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle proje çalışmalarını bir süre önce başlattığımız, savunma sanayi başta olmak üzere; sanayiye nitelikli eleman yetiştirmeyi hedefleyen, aynı zamanda yetenekli öğrencilerin günümüzün en ileri teknolojileri ile eğitim gerçekleştirileceği okul projemiz için 28 Nisan 2021 tarihinde Kocaeli Valimiz huzurunda protokolümüzü gerçekleştirdik.

Nitelikli eğitim süreçlerinin tamamen hakim olacağı ve seçkin öğrencilerin eğitim göreceği, Çayırova ilçe hudutları içinde kalan, 28.683 m2’lik alan üzerine kurulacak okulumuzda, son teknoloji makine-ekipmanlar, akıllı mühimmatlar ve diğer donanım malzeme ve ürünlerin yer aldığı atölyeler aracılığıyla üst düzey eğitim verilecek, teorik ve pratik eğitimlerle sektörlerin ihtiyaç duyduğu işgücü potansiyelinin istihdam edilmesi noktasında önemli faydalar sağlanacaktır.

Bilindiği üzere bölgemiz, ülkemiz ekonomisine önemli katma değer oluşturan yerleşim yerlerinden biri olup, üretim ölçeği itibariyle de büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bulunduğumuz süreçte, insan kaynağının niteliğinin gerek ulusal, gerekse uluslararası rekabette en önemli güç olduğu bilinmektedir. Bu noktada eğitim süreçlerimizin, işgücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması çok önemlidir. Bizler okulumuzda bahsettiğimiz noktaları hedefleyerek, istihdam konusunda da bölge ve ülke sanayimize büyük katkılar sağlama gayreti içerisinde olacak, projemizi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.

 

DARICA HİZMET KOMPLEKSİ

Gebze Ticaret Odası Vakfı olarak, Darıca ilçemizin sınırları dahilinde olmak üzere, içerisinde bir çok merkezi barındıracak olan ve ihalesi gerçekleştirilen projenin inşaatı yakın zamanda başlayacaktır.

Proje çalışmaları süren ve adı “Darıca Hizmet Kompleksi” olan merkezin, içerisinde barındırdığı kuruluşlarla bölgede ikamet eden vatandaşların yararlanacağı ve etki alanı geniş bir kitleye ulaşacak bir kompleks olarak hizmete başlatmayı planlıyoruz.

Bu kompleksin içerisinde;

  • Toplumsal dayanışmayı sağlamak; kan ihtiyacının karşılanması, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim gibi konularda önemli faaliyetler yürüten Türk Kızılay’ımıza da ait bir hizmet birimi,
  • Yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerinin kendilerine verilen kart ile alışveriş yapabileceği, bir benzerinin Dilovası’nda faaliyetlerini sürdürdüğü Sosyal Etki Merkezi,
  • Bölge halkının yararlanacağı Taziye Evi ve Aş Evi,
  • Engellilerimize yönelik eğitim faaliyetlerinin sürdürüleceği, onların sosyal yaşama aktif bir şekilde katılımlarını arttıracak projelerin yapılacağı, özel çocuklarımıza özel bir merkez,
  • Seminerler ve kursların verilebileceği eğitim salonu
  • Sosyal etkinlikler için kullanılacak konferans salonu ve
  • Gebze Ticaret Odası üyelerinin iş ve işlemlerini yürütebileceği bir temsilcilik bulunacaktır.

Kompleks içerisinde bulunacak olan ünitelerde de, Oda vefa örneği sergileyerek yakın geçmişte Covid-19 nedeniyle kaybedilen üyelerin isimleri verilerek, onların kamuoyunda yaşatılması sağlanacaktır.

Gebze Ticaret Odası Vakfı ve Darıca Belediyesi arasında gerçekleştirdiğimiz protokol ile, 2020 yılı içerisinde proje çalışmala­rının büyük bir kısmı tamamladığımız kompleksimizi, bölgede önemli bir yaşam merkezi hali­ne getirmeyi hedefliyoruz.

 

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum